STRONA GŁÓWNA

*  *  *

Komitet Honorowy
XII Poznańskich Spotkań Targowych
Książka dla Dzieci i Młodzieży 

Minister Edukacji Narodowej

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Rzecznik Praw Dziecka

Wojewoda Wielkopolski

Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Prezydent Miasta Poznania

Dyrektor Instytutu Książki

Dyrektor Generalny ZAiKS

Prezes Fundacji ABCXXI

Twórcy

55. Konkurs PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2014

___________________________________________________________________

Szanowni Wydawcy,

Serdecznie zapraszamy do udziału w 55. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2014, którego rozstrzygnięcie – tradycyjnie – nastąpi  w  kwietniu  br.

Do konkursu mogą być zgłaszane książki wydane w 2014 roku oraz  w  I  kwartale  2015 przez wydawców mających swoją siedzibę w Polsce oraz opracowane przez twórców (grafików, typografów) zamieszkałych na stałe w Polsce. Jury konkursu ocenia wyłącznie szatę edytorską książek.
Czytaj całość
 
KDTP - Kurs DTP / PrePress (marzec 2015)
Parametry wydawnicze książki i akcydensów, kroje pisma, rodzaje kompozycji graficznej, kolory, przygotowanie ilustracji, projektowanie okładki książki... Tego wszystkiego możecie Państwo nauczyć się podczas kursu DTP / PrePress.
Zapisy do 20 marca 2015!
Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zdobyć nowe kwalifikacje lub poszerzyć dotychczasowe zakresie typografii artystycznej, poligrafii, materiałoznawstwa oraz umiejętności kompozycji. Szkolenie ma charakter praktyczno-zawodowy.
Czytaj całość
 
KRPr. - Kurs dla redaktora prowadzącego (maj 2015)
Redaktor prowadzący: serce procesu wydawniczego, koordynator, ale i osoba o wielkim wyczuciu językowym, nierzadko nadająca ostateczny kształt wielu świetnym publikacjom. Zapraszamy zainteresowanych do zapisu na kurs, na którym prezentowane będą tajniki tego zawodu. Szkolenie zaczynamy 9 maja 2015.
Szkolenie kierowane jest do redaktorów, szefów firm wydawniczych, pracowników działów wydawniczych oraz innych osób zajmujących się pracami nad projektami wydawniczymi. Zajęcia składać się będą z wykładu i ćwiczeń warsztatowych; sprawdziany umiejętności efektywnej pracy nad projektami wydawniczymi.
Czytaj całość
 
KJPTU - Kurs języka polskiego: Kultura w urzędzie, kultura w biznesie (maj 2015)
Jaka jest rola nadawcy i odbiorcy w oficjalnej komunikacji urzędowej? Jakie popełniamy błędy ortograficzne i interpunkcyjne w pismach oficjalnych? Jak powinniśmy konstruować teksty oficjalnych: zawiadomień, listów handlowych, wniosków, zaproszeń itd.? Początek 9 maja 2015!
Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do osób, które zajmują się tworzeniem oficjalnych pism urzędowych oraz pragnących rozwinąć umiejętności łatwiejszego porozumiewania się z odbiorcą.
Czytaj całość
 
Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów
Do 17 kwietnia 2015 r. można nadsyłać zgłoszenia do Nagrody im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów, której celem jest uhonorowanie najlepszego przekładu książki z dziedziny matematyczno-przyrodniczej oraz technicznej, wydanej w okresie od 1 kwietnia 2014 roku do 31 marca 2015 roku.
Czytaj całość
 
IV Konkurs PTWK im. Leona Marszałka
Konkurs PTWK im. Leona Marszałka jest formą mecenatu Towarzystwa nad opisaniem historii oraz współczesnego obrazu polskiego edytorstwa. PTWK pragnie w ten sposób wpłynąć na wzrost zainteresowania studentów oraz pracowników nauki tą tematyką. 
Czytaj całość
 
POCZET WYDAWCÓW KSIĄŻKI POLSKIEJ. Tom. 5
                                 
Czytaj całość
 
HONOROWA ODZNAKA PTWK dla ANDRZEJA BYRTA
30 grudnia 2014 w siedzibie warszawskiego przedstawicielstwa Międzynarodowych Targów Poznańskich wręczono Honorową Odznakę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Andrzejowi Byrtowi.
Czytaj całość
 
650 LAT W SŁUŻBIE KSIĄŻKI. Wydarzenia Roku Jubileuszowego
Szanowni Państwo,
dokładnie rok temu w gościnnych salach Klubu Księgarza odbyła się inauguracja Roku Jubileuszowego „650 lat w służbie książki”. W obecności ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego p. Bogdana Zdrojewskiego uroczyście rozpoczynaliśmy ogólnopolskie działania. Dziś możemy dokonać podsumowania naszej przeszło rocznej pracy. Rzeczywiste działania rozpoczęły się bowiem dużo wcześniej.
Czytaj całość
 
XIV PST - Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci i Młodzieży "Dwie książki"

 ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

DWIE KSIĄŻKI
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJÓW  I PONADGIMNAZJALNYCH 2015

Czytaj całość
 
XIV PST - SALON ILUSTRATORÓW 2015
Zapraszamy Państwa do udziału w Salonie Ilustratorów 2015, który towarzyszyć będzie kolejnym XIV POZNAŃSKIM SPOTKANIOM TARGOWYM – KSIĄŻKA DLA DZIECI I  MŁODZIEŻY, odbywającym się w dniach 20 - 22 marca 2015 r. w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Czytaj całość
 
650 LAT W SŁUŻBIE KSIĄŻKI. Zakończenie Roku Jubileuszowego
12 grudnia 2014 r. w warszawskim Klubie Księgarza odbyła się ceremonia zakończenia obchodów Roku Jubileuszowego „650 lat w służbie książki”. Uczestnicy spotkania szczelnie wypełnili sale Klubu. Była okazja do dokonania podsumowań, oceny wykonanej pracy i dzielenia się wspomnieniami z przeszło roku wspólnych działań.
Czytaj całość
 
650 lat w służbie książki - zaproszenie

 
Zaproszenie na seminarium 650 lat w służbie książki&
Czytaj całość
 
NOWOŚĆ!!! KJPSP - Kurs kultury języka polskiego - Sztuka pisania (marzec 2015)
Czy redakcja to pisanie od nowa? Czym jest precyzja języka? Jak poprawiać esej? Jak streszczać, by streścić? Co to jest publicystyka? Odpowiedzi na te pytania otrzymacie Państwo na nowym kursie PTWK Kultura języka polskiego – Sztuka pisania. Pierwsze zajęcia już 6 marca 2015. Zapraszamy!
Szkolenie przeznaczone jest dla
pracowników organizacji pozarządowych oraz redaktorów książek i stron internetowych, tłumaczy, pracowników wydawnictw i czasopism, nauczycieli oraz wszystkich osób pragnących uzyskać umiejętność klarownego i precyzyjnego wyrażania swoich myśli w formie pisemnej przez: pisanie własnych tekstów, redagowanie własnych tekstów oraz tekstów innych osób.
Czytaj całość
 
KKW - Kurs korekty wydawniczej - luty 2015
Bez dobrych korektorów nie może funkcjonować nie tylko porządne wydawnictwo, czy szanująca się gazeta, ale także internetowy blog.
Dlatego serdecznie zapraszamy Państwa na fantastyczny kurs tej specjalności. Podczas trzech weekendów będzie można zapoznać się m.in. z podstawowymi wiadomościami z zakresu edytorstwa, znakami korektorskimi, a także rodzajami korekt.
Zgłoszenia można przesyłać do 16 lutego 2015 roku. Zapraszamy!
Czytaj całość
 
KJPdZ - Kurs dla zaawansowanych. Praktyka czyni mistrza - warsztaty (luty 2015)
Kiedy pisać wielką literą w urzędach i w publicystyce? Jak zastosować przecinek, dywiz i myślnik?  Co i jak należy polszczyć? Jak ujednolicać teksty oficjalne?
Tym wszystkim z Państwa, którzy chcieliby znać odpowiedzi na powyższe pytania, polecamy znakomity kultury języka polskiego dla zaawansowanych „Praktyka czyni mistrza” – czyli jak pisać poprawnie i skutecznie.
Zaczynamy 28 lutego 2015!
Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, dla których język polski jest podstawowym narzędziem pracy: redaktorów, korektorów, dziennikarzy, tłumaczy, urzędników zajmujących się tworzeniem aktów prawnych, trenerów, wykładowców itd.
Czytaj całość
 
KJPwP - Kurs Weekend z kulturą języka w pigułce (marzec 2015)

Czy pamiętacie Państwo, jak zastosować apostrof w wyrazach zapożyczonych? Jak odmieniać rzeczowniki pospolite i czasowniki? Jak poprawnie zapisać niektóre formy imion, nazwisk i nazw geograficznych? Jak używa się imiesłowowych równoważników zdań? Albo jak wygląda interpunkcja w teorii i praktyce?

Wszystko to przypomnieć sobie można na kursie Weekend z kulturą języka, czyli poprawność językowa w pigułce, który PTWK organizuje już 7 marca 2015 roku.

Szkolenie przeznaczone jest dla redaktorów merytorycznych książek i stron internetowych, korektorów, tłumaczy, pracowników wydawnictw i czasopism, nauczycieli oraz wszystkich osób pragnących posługiwać się poprawną polszczyzną.
Czytaj całość
 
KRM - Kurs redakcji merytorycznej (luty 2015)
Jak zręcznie pisać i elegancko redagować teksty? Do jakiego stopnia publikacje książkowe rządzą się innymi prawami, niż internet? PTWK serdecznie zaprasza na kolejną edycję kursu redakcji merytorycznej. Na kurs składa się 83 godzin zajęć teoretycznych i warsztatowych. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 lutego 2015!. 
Podstawowy kurs redakcji merytorycznej przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w wydawnictwie, redagujących strony internetowe, a także dla tych, którzy pragną zdobyć nowe kwalifikacje lub poszerzyć dotychczasowe.
Czytaj całość
 
KRPr. - Kurs dla redaktora prowadzącego - październik 2014

Redaktor prowadzący: serce procesu wydawniczego, koordynator, ale i osoba o wielkim wyczuciu językowym, nierzadko nadająca ostateczny kształt wielu świetnym publikacjom. Zapraszamy zainteresowanych do zapisu na kurs, na którym prezentowane będą tajniki tego zawodu. Szkolenie zaczynamy 18 października br.

Szkolenie kierowane jest do redaktorów, szefów firm wydawniczych, pracowników działów wydawniczych oraz innych osób zajmujących się pracami nad projektami wydawniczymi. Zajęcia składać się będą z wykładu i ćwiczeń warsztatowych; sprawdziany umiejętności efektywnej pracy nad projektami wydawniczymi.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src="//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.0"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 30 z 69


Honorowy Patronat PTWK

 Nagroda Sezonu
Wydawniczo-Księgarskiego
IKAR

Główny sponsorHonorowy Patronat PTWK

 
 Gościmy
Odwiedza nas 1 gość

© 2015 PTWK