STRONA GŁÓWNA

 

*  *  *

Honorowy Patronat
Małżonki Prezydenta RP

Pani Anny Komorowskiej

Komitet Honorowy
XIV Poznańskich Spotkań Targowych
Książka dla Dzieci i Młodzieży 

 
Minister Edukacji Narodowej

Pani
Joanna Kluzik-Rostkowska

Minister Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

Pani Małgorzata Omilanowska

Rzecznik Praw Dziecka

Pan Marek Michalak 

Ambasador RP
w Republice Francuskiej

Pan Andrzej Byrt

Wojewoda Wielkopolski

Pan Piotr Florek

Marszałek Województwa
Wielkopolskiego

Pan Marek Woźniak

Prezydent Miasta Poznania

Pan Jacek Jaśkowiak 

 Dyrektor Generalny
Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Pan Krzysztof Lewandowski

Dyrektor Instytutu Książki

Pan Grzegorz Gauden

Prezes Fundacji ABCXXI

Pani Irena Koźmińska

Twórcy

Pani prof. Joanna Papuzińska
i Pan Bohdan Butenko


KRTek. - Kurs redakcji tekstów (maj 2015)
Jak zręcznie pisać i elegancko redagować teksty? Do jakiego stopnia redaktor może ingerować w tekst autora? Jak prawidłowo sporządzić przypisy, bibliografię i indeksy? Rola korekty, czyli jak uniknąć błędów w publikacji.
PTWK serdecznie zaprasza na kursu redakcji tekstów. Na szkolenie składa się 36 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Zaczynamy 9 maja 2015! 
Na kurs redakcji tekstów zapraszamy redaktorów książek, stron internetowych czasopism, tłumaczy, nauczycieli, pracowników organizacji pozarządowych, a także tych, którzy pragną zdobyć nowe kwalifikacje lub poszerzyć dotychczasowe
Czytaj całość
 
KRPr. - Kurs dla redaktora prowadzącego (maj 2015)
Redaktor prowadzący: serce procesu wydawniczego, koordynator, ale i osoba o wielkim wyczuciu językowym, nierzadko nadająca ostateczny kształt wielu świetnym publikacjom. Zapraszamy zainteresowanych do zapisu na kurs, na którym prezentowane będą tajniki tego zawodu. Szkolenie zaczynamy 9 maja 2015.
Szkolenie kierowane jest do redaktorów, szefów firm wydawniczych, pracowników działów wydawniczych oraz innych osób zajmujących się pracami nad projektami wydawniczymi. Zajęcia składać się będą z wykładu i ćwiczeń warsztatowych; sprawdziany umiejętności efektywnej pracy nad projektami wydawniczymi.
Czytaj całość
 
KJPTU - Kurs języka polskiego: Kultura w urzędzie, kultura w biznesie (maj 2015)
Jaka jest rola nadawcy i odbiorcy w oficjalnej komunikacji urzędowej? Jakie popełniamy błędy ortograficzne i interpunkcyjne w pismach oficjalnych? Jak powinniśmy konstruować teksty oficjalnych: zawiadomień, listów handlowych, wniosków, zaproszeń itd.? Początek 9 maja 2015!
Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do osób, które zajmują się tworzeniem oficjalnych pism urzędowych oraz pragnących rozwinąć umiejętności łatwiejszego porozumiewania się z odbiorcą.
Czytaj całość
 
XIV PST - Komunikat jury Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży pt. Dwie książki

_____________________________________________________________________

 Komunikat jury
Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży 2015

pt. Dwie książki

towarzyszącego XIV Poznańskim Spotkaniom Targowym –
Książka dla Dzieci i Młodzieży

W styczniu 2015 roku na konkurs, który co roku towarzyszy Poznańskim Spotkaniom Targowym Książka dla Dzieci i Młodzieży, z terenu całej Polski wpłynęło ogółem 465 prac uczniowskich ze 160 szkół.

Warunki konkursowe spełniły 464 prace, w tym:

       -        231 prac   z  62 szkół podstawowych,
       -          74 prace z  66 gimnazjów,
       -          60 prac   z  32 szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj całość
 
XIV PST Książka dla Dziecie i Młodzieży - Biuletyn targowy

_____________________________________________________________

 Książka dla Dzieci i Młodzieży
XIV
Poznańskie Spotkania Targowe
20-22
marca 2015 , Poznań

 Już po raz czternasty Międzynarodowe Targi Poznańskie, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek oraz Centrum Kultury „Zamek” zapraszają na Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci i Młodzieży. To największe w kraju wydarzenie poświęcone promocji książek dla najmłodszych i dorastających czytelników. To ważne wydarzenie kulturalne łączy zabawę z popularyzacją czytelnictwa kształtującego dziecięcą wyobraźnię, rozwój intelektualny i wrażliwość. Podczas tych targów zaprezentowane zostaną nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży a autorzy i ilustratorzy podpisywać będą książki. Odbędą się także liczne warsztaty, konferencje i dyskusje.

Adresatami  targów przede wszystkim dzieci, młodzież i ich rodziny. To także ważne miejsce spotkań pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy i bibliotekarzy, jak i prezentacji dokonań edytorskich oraz dyskusji merytorycznych i warsztatowych.

BIULETYN TARGOWY do pobrania

 
Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów - edycja 2015 r.
_______________________________________________________________________

Szanowni Państwo!


Zapraszamy do udziału w konkursie o Nagrodę im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów. Została ona ufundowana przez zmarłego w 2014 roku Andrzeja Kuryłowicza, założyciela Wydawnictwa Albatros, innowatora na polskim rynku wydawniczym, aby uczcić pamięć jego rodziców –Jerzego Kuryłowicza, wybitnego tłumacza książek technicznych, naukowych i popularnonaukowych, oraz Hanny Kuryłowicz, która współpracowała z mężem w jego działalności translatorskiej i od początku wspierała działalność wydawniczą syna.

Czytaj całość
 
IV Konkurs PTWK im. Leona Marszałka
Konkurs PTWK im. Leona Marszałka jest formą mecenatu Towarzystwa nad opisaniem historii oraz współczesnego obrazu polskiego edytorstwa. PTWK pragnie w ten sposób wpłynąć na wzrost zainteresowania studentów oraz pracowników nauki tą tematyką. 
Czytaj całość
 
POCZET WYDAWCÓW KSIĄŻKI POLSKIEJ. Tom. 5
                                 
Czytaj całość
 
650 LAT W SŁUŻBIE KSIĄŻKI. Wydarzenia Roku Jubileuszowego
Szanowni Państwo,
dokładnie rok temu w gościnnych salach Klubu Księgarza odbyła się inauguracja Roku Jubileuszowego „650 lat w służbie książki”. W obecności ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego p. Bogdana Zdrojewskiego uroczyście rozpoczynaliśmy ogólnopolskie działania. Dziś możemy dokonać podsumowania naszej przeszło rocznej pracy. Rzeczywiste działania rozpoczęły się bowiem dużo wcześniej.
Czytaj całość
 
650 LAT W SŁUŻBIE KSIĄŻKI. Zakończenie Roku Jubileuszowego
12 grudnia 2014 r. w warszawskim Klubie Księgarza odbyła się ceremonia zakończenia obchodów Roku Jubileuszowego „650 lat w służbie książki”. Uczestnicy spotkania szczelnie wypełnili sale Klubu. Była okazja do dokonania podsumowań, oceny wykonanej pracy i dzielenia się wspomnieniami z przeszło roku wspólnych działań.
Czytaj całość
 
55. Konkurs PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2014

___________________________________________________________________

Szanowni Wydawcy,

Serdecznie zapraszamy do udziału w 55. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2014, którego rozstrzygnięcie – tradycyjnie – nastąpi  w  kwietniu  br.

Do konkursu mogą być zgłaszane książki wydane w 2014 roku oraz  w  I  kwartale  2015 przez wydawców mających swoją siedzibę w Polsce oraz opracowane przez twórców (grafików, typografów) zamieszkałych na stałe w Polsce. Jury konkursu ocenia wyłącznie szatę edytorską książek.
Czytaj całość
 
Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów
Do 17 kwietnia 2015 r. można nadsyłać zgłoszenia do Nagrody im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów, której celem jest uhonorowanie najlepszego przekładu książki z dziedziny matematyczno-przyrodniczej oraz technicznej, wydanej w okresie od 1 kwietnia 2014 roku do 31 marca 2015 roku.
Czytaj całość
 
XIV PST - Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci i Młodzieży "Dwie książki"

 ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

DWIE KSIĄŻKI
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJÓW  I PONADGIMNAZJALNYCH 2015

Czytaj całość
 
XIV PST - SALON ILUSTRATORÓW 2015
Zapraszamy Państwa do udziału w Salonie Ilustratorów 2015, który towarzyszyć będzie kolejnym XIV POZNAŃSKIM SPOTKANIOM TARGOWYM – KSIĄŻKA DLA DZIECI I  MŁODZIEŻY, odbywającym się w dniach 20 - 22 marca 2015 r. w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Czytaj całość
 
650 lat w służbie książki - zaproszenie

 
HONOROWA ODZNAKA PTWK dla ANDRZEJA BYRTA
30 grudnia 2014 w siedzibie warszawskiego przedstawicielstwa Międzynarodowych Targów Poznańskich wręczono Honorową Odznakę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Andrzejowi Byrtowi.
Czytaj całość
 
Zaproszenie na seminarium 650 lat w służbie książki&
Czytaj całość
 
KDTP - Kurs DTP / PrePress (marzec 2015)
Parametry wydawnicze książki i akcydensów, kroje pisma, rodzaje kompozycji graficznej, kolory, przygotowanie ilustracji, projektowanie okładki książki... Tego wszystkiego możecie Państwo nauczyć się podczas kursu DTP / PrePress.
Zapisy do 20 marca 2015!
Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zdobyć nowe kwalifikacje lub poszerzyć dotychczasowe zakresie typografii artystycznej, poligrafii, materiałoznawstwa oraz umiejętności kompozycji. Szkolenie ma charakter praktyczno-zawodowy.
Czytaj całość
 
NOWOŚĆ!!! KJPSP - Kurs kultury języka polskiego - Sztuka pisania (marzec 2015)
Czy redakcja to pisanie od nowa? Czym jest precyzja języka? Jak poprawiać esej? Jak streszczać, by streścić? Co to jest publicystyka? Odpowiedzi na te pytania otrzymacie Państwo na nowym kursie PTWK Kultura języka polskiego – Sztuka pisania. Pierwsze zajęcia już 6 marca 2015. Zapraszamy!
Szkolenie przeznaczone jest dla
pracowników organizacji pozarządowych oraz redaktorów książek i stron internetowych, tłumaczy, pracowników wydawnictw i czasopism, nauczycieli oraz wszystkich osób pragnących uzyskać umiejętność klarownego i precyzyjnego wyrażania swoich myśli w formie pisemnej przez: pisanie własnych tekstów, redagowanie własnych tekstów oraz tekstów innych osób.
Czytaj całość
 
KKW - Kurs korekty wydawniczej - luty 2015
Bez dobrych korektorów nie może funkcjonować nie tylko porządne wydawnictwo, czy szanująca się gazeta, ale także internetowy blog.
Dlatego serdecznie zapraszamy Państwa na fantastyczny kurs tej specjalności. Podczas trzech weekendów będzie można zapoznać się m.in. z podstawowymi wiadomościami z zakresu edytorstwa, znakami korektorskimi, a także rodzajami korekt.
Zgłoszenia można przesyłać do 16 lutego 2015 roku. Zapraszamy!
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 30 z 73

 


Honorowy Patronat PTWK

 Nagroda Sezonu
Wydawniczo-Księgarskiego
IKAR

Główny sponsorHonorowy Patronat PTWK
 Gościmy

© 2015 PTWK