STRONA GŁÓWNA

*  *  *

Komitet Honorowy
XIII Poznańskich Spotkań Targowych
Książka dla Dzieci i Młodzieży 

Minister Edukacji Narodowej
Joanna Kluzik-Rostkowska

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Bogdan Zdrojewski

Rzecznik Praw Dziecka
Marek Michalak

Wojewoda Wielkopolski
Piotr Florek

Marszałek Województwa Wielkopolskiego
Marek Woźniak

Prezydent Miasta Poznania
Ryszard Grobelny

Dyrektor Instytutu Książki
Grzegorz Gauden

Dyrektor Generalny ZAiKS
Krzysztof Lewandowski

Prezes Fundacji ABCXXI
Irena Koźmińska

Twórcy
prof. Joanna Papuzińska
Bohdan Butenko

Kurs e-Books 2015. Przygotowanie publikacji elektronicznych
Czym jest książka elektroniczna? Jaka jest struktura książki elektronicznej a książki papierowej? Co można nazwać dobrym i wygodnym e-bookiem? e-booki: jakie najczęściej popełniane błędy? Jak walczyć z kopiowaniem? Jak zastosować XML i CSS w tworzeniu publikacji elektronicznej?
Po odpowiedź na te i inne pytania zapraszam na kurs dla wydawców „E-BOOKS. Przygotowanie publikacji elektronicznych w formatach ePub i Mobi w praktyce”, który zaczynamy 31 stycznia 2015 roku.

Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do pracowników działów wydawniczych, DTP, redaktorów oraz innych osób zajmujących się książkami elektronicznymi i składem publikacji. Przydatna będzie podstawowa znajomość InDesign. Zapewniamy odpowiednie materiały i dostęp do niezbędnego oprogramowania.
Czytaj całość
 
650 LAT W SŁUŻBIE KSIĄŻKI. Zakończenie Roku Jubileuszowego
12 grudnia 2014 r. w warszawskim Klubie Księgarza odbyła się ceremonia zakończenia obchodów Roku Jubileuszowego „650 lat w służbie książki”. Uczestnicy spotkania szczelnie wypełnili sale Klubu. Była okazja do dokonania podsumowań, oceny wykonanej pracy i dzielenia się wspomnieniami z przeszło roku wspólnych działań.
Czytaj całość
 
650 LAT W SŁUŻBIE KSIĄŻKI. Wydarzenia Roku Jubileuszowego
Szanowni Państwo,
dokładnie rok temu w gościnnych salach Klubu Księgarza odbyła się inauguracja Roku Jubileuszowego „650 lat w służbie książki”. W obecności ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego p. Bogdana Zdrojewskiego uroczyście rozpoczynaliśmy ogólnopolskie działania. Dziś możemy dokonać podsumowania naszej przeszło rocznej pracy. Rzeczywiste działania rozpoczęły się bowiem dużo wcześniej.
Czytaj całość
 
Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży pt. DWIE KSIĄŻKI

 ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJÓW  I PONADGIMNAZJALNYCH 2015

Czytaj całość
 
650 lat w służbie książki - zaproszenie

 
XIV PST - SALON ILUSTRATORÓW 2015
Zapraszamy Państwa do udziału w Salonie Ilustratorów 2015, który towarzyszyć będzie kolejnym XIV POZNAŃSKIM SPOTKANIOM TARGOWYM – KSIĄŻKA DLA DZIECI I  MŁODZIEŻY, odbywającym się w dniach 20 - 22 marca 2015 r. w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Czytaj całość
 
IV Konkurs PTWK im. Leona Marszałka
Konkurs PTWK im. Leona Marszałka jest formą mecenatu Towarzystwa nad opisaniem historii oraz współczesnego obrazu polskiego edytorstwa. PTWK pragnie w ten sposób wpłynąć na wzrost zainteresowania studentów oraz pracowników nauki tą tematyką. 
Czytaj całość
 
Zaproszenie na seminarium 650 lat w służbie książki&
Czytaj całość
 
650 lat w służbie książki
Sześć i pół wieku temu, 12 maja 1364 roku akt fundacyjny Studium Generale (późniejszy Uniwersytet Jagielloński) wymieniał wśród pracowników uczelni stacjonariusza, który organizował wytwarzanie, udostępnianie i rozprowadzanie kopii ksiąg (wówczas jeszcze rękopiśmiennych), pełniąc tym samym funkcje wydawcy, księgarza i bibliotekarza. Tę datę współczesne środowisko ludzi książki uznaje za początek swoich dzisiejszych zawodów – za początek służby książce w Polsce.
Czytaj całość
 
Wyniki 54. Konkursu PTWK "Najpiękniejsze Książki Roku 2013"

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień przyznanych
w 54. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2013
odbyła się podczas 5. Warszawskich Targów Książki

23 maja 2014 roku (piątek), o godzinie 12:00
Stadion Narodowy w Warszawie, sala Barcelona

Wyniki_54 Konkursu_NKR_2013

Czytaj całość
 
FRANKFURT - TARGI KSIĄŻKI i E-BOOKA

Coraz więcej książek kupujemy w Internecie. Coraz częściej zamiast papierowych książek, wydawcy publikują wyłącznie e-booki. Mimo to największe światowe Targi Książki we Frankfurcie dowodzą, że branża księgarska odnajduje się na nowo.

Największe i najważniejsze na świecie targi książki co roku organizuje spółka założona przez Związek Niemieckich Wydawców i Księgarzy. Ponad 7200 wystawców z więcej niż 100 krajów i około 285 tys. zwiedzających na pięć dni zamieniają Frankfurt nad Menem w światowe centrum branży księgarskiej.

Czytaj całość
 
III Nadmorski Plener Czytelniczy, 1 - 3 sierpnia 2014 r.
Zapraszamy w dniach 1-3 sierpnia 2014r. na III Nadmorski Plener Czytelniczy, który odbędzie się w reprezentacyjnym punkcie Gdyni – na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego – z widokiem na morze, w promieniach słońca i w powiewie morskiej bryzy.
Czytaj całość
 
Szachowe Mistrzostwa Polski Drukarzy i Wydawców
Ta absolutnie niekomercyjna impreza organizowana społecznie od wielu lat, oprócz swoich walorów sportowych i towarzyskich jest przedsięwzięciem integrującym wydawców i drukarzy.
Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do 1 sierpnia 2014.
Czytaj całość
 
KJPdZ - Kurs kultury języka polskiego dla zaawansowanych - listopad 2014

Brak miejsc

Dlaczego urzędnicy nie mogą "oprzeć się" o przepisy? Czemu nie powinno mówić się o "wiodących proszkach do prania" i "spolegliwych politykach"?

Tym wszystkim z Państwa, którzy chcieliby znać odpowiedzi na powyższe pytania, polecamy znakomity Kurs kultury języka polskiego dla zaawansowanych. Będzie można zapoznać się podczas niego z najnowszymi prawidłami ortograficznymi, trudniejszymi formami gramatycznymi, a także zagadnieniami związanymi z tworzeniem tekstów oficjalnych.
Zajęcia odbędą się w dniach 29-30 listopada oraz 6-7 grudnia br.
Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, dla których język polski jest podstawowym narzędziem pracy: redaktorów, korektorów, dziennikarzy, tłumaczy, urzędników zajmujących się tworzeniem aktów prawnych, trenerów, wykładowców itd.
Czytaj całość
 
KKW - Kurs korekty wydawniczej - listopad 2014
Brak miejsc
 
Bez dobrych korektorów nie może funkcjonować nie tylko porządne wydawnictwo, czy szanująca się gazeta, ale także internetowy blog.
Dlatego serdecznie zapraszamy Państwa na fantastyczny kurs tej specjalności. Podczas trzech weekendów będzie można zapoznać się m.in. z podstawowymi wiadomościami z zakresu edytorstwa, znakami korektorskimi, a także rodzajami korekt.
Zgłoszenia można przesyłać do 7 listopada br. Zapraszamy!
Czytaj całość
 
KRPr. - Kurs dla redaktora prowadzącego - październik 2014

Redaktor prowadzący: serce procesu wydawniczego, koordynator, ale i osoba o wielkim wyczuciu językowym, nierzadko nadająca ostateczny kształt wielu świetnym publikacjom. Zapraszamy zainteresowanych do zapisu na kurs, na którym prezentowane będą tajniki tego zawodu. Szkolenie zaczynamy 18 października br.
Szkolenie kierowane jest do redaktorów, szefów firm wydawniczych, pracowników działów wydawniczych oraz innych osób zajmujących się pracami nad projektami wydawniczymi. Zajęcia składać się będą z wykładu i ćwiczeń warsztatowyc
h; sprawdziany umiejętności efektywnej pracy nad projektami wydawniczymi.

Czytaj całość
 
KRI-W. - Kurs dla redaktora inicjującego/wydawcy - październik 2014

Dla wszystkich z Państwa, którzy pragną zostać wydawcami mamy dziś kilka pytań. Jak pozyskać książki od autorów i wydawnictw zagranicznych? Jak znaleźć obszary na rynku wydawniczym, dotąd przez innych jeszcze nie zagospodarowane? Jak stworzyć interesującą koncepcję serii książkowej? Odpowiedzi na te pytania można będzie poznać podczas dwudniowego kursu na redaktora inicjującego, który odbędzie się w dniach 25 – 26  października br. Zgłoszenia przyjmujemy do 17.10.

Szkolenie kierowane jest do redaktorów, szefów firm wydawniczych, pracowników działów wydawniczych oraz innych osób zajmujących się pracami nad projektami wydawniczymi.

Czytaj całość
 
KRT - Kurs redakcji technicznej - październik 2014
Kroje pisma, budowa książki, rodzaje kompozycji graficznej, kolory, projektowanie okładki książki... Tego wszystkiego możecie Państwo nauczyć się podczas kursu redakcji technicznej. Zaczynamy 11 października!
Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zdobyć nowe kwalifikacje lub poszerzyć dotychczasowe zakresie typografii artystycznej, poligrafii, materiałoznawstwa oraz umiejętności kompozycji. Szkolenie ma charakter praktyczno-zawodowy.
 
Czytaj całość
 
KJP - Kurs kultury języka polskiego - październik 2014
Czy pamiętacie Państwo, co to są związki rządu i zgody? Jak używa się imiesłowowych równoważników zdań? Albo jak poprawnie skomponować zdanie złożone? Wszystko to przypomnieć sobie można na kursie kultury języka polskiego, który PTWK organizuje już w sobotę 4 października br

Szkolenie przeznaczone jest dla redaktorów merytorycznych książek i stron internetowych, korektorów, tłumaczy, pracowników wydawnictw i czasopism, nauczycieli oraz wszystkich osób pragnących posługiwać się poprawną polszczyzną.

Czytaj całość
 
KRM - Kurs redakcji merytorycznej - wrzesień 2014
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 30 z 55


Honorowy Patronat PTWK

 Nagroda Sezonu
Wydawniczo-Księgarskiego
IKAR

Główny sponsorHonorowy Patronat PTWK

 
 Gościmy
Odwiedza nas 3 gości

© 2014 PTWK